Aktualności
10.09.2011

Infiniti FX Vettel Zadanie specjalne

Z początkiem tego roku zespół Red Bulla i japońskie Infiniti zawarły porozumienie, które doprowadziło do połączenia ich sił w Formule 1 na sezon 2011 i 2012. Współpraca ta objęła przede wszystkim prace nad silnikami Renault oraz wykorzystanie przestrzeni dla sponsorów, a teraz przeniosła również się na... samochody drogowe!

Mimo sprzyjających okoliczności rewolucji nie należy się spodziewać. Drogowy owoc współpracy obu gigantów to koncepcyjny Infiniti FX, noszący nazwisko samego Sebastiana Vettela, zeszłorocznego i najprawdopodobniej tegorocznego mistrza świata F1. To pierwszy samochód w historii z logosem "Vettel" na karoserii. Infiniti pojawi się z nim już za niespełna dwa tygodnie na salonie samochodowym we Frankfurcie. Marka o 22-letniej historii jeszcze nigdy na nim nie gościła.

Infiniti FX Vettel

Usportowiony FX Vettel bazuje na najmocniejszej i najbardziej luksusowej wersji japońskiego crossovera - FX 50 S Premium. Od auta seryjnego koncept odróżnia się między innymi ospoilerowaniem i modyfikacjami aerodynamicznymi przeprowadzonymi pod okiem ekspertów z Red Bull Racing, obniżoną masą własną, zmodyfikowanym zawieszeniem, układem hamulcowym i silnikiem (standardowo 5-litrowe V8 rozwija 390 koni mechanicznych).

Infiniti FX Vettel

Wszystko to w jednym celu - zbudowania crossovera, którym Vettel mógłby podróżować po rodzimych autostradach z prędkościami rzędu 300 km/h. Pod kątem mistrza wykończono również wnętrze pojazdu, wyciągając to, co najlepsze z fabrycznego programu indywidualizacji. Infiniti nie planuje produkcji seryjnej, FX Vettel będzie jedyny w swoim rodzaju.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje