Aktualności
08.09.2011

Abarth Punto SuperSport W imię tradycji

Wrześniowy wysyp nowości w ofercie włoskiego Abartha to aż trzy modele, z których każdy w swojej kategorii zajmuje najwyższe półki. W towarzystwie tym oprócz dwóch debiutów na bazie Fiata 500 znajdziemy również premierową ewolucję kompaktowego Punto. Sportowa maszynka o poważnym wyglądzie nosi równie wymowną nazwę - SuperSport.

Abarth upiera się, iż w Punto SuperSport chodzi przede wszystkim o tradycje. Auto pokrył lakier Grigio Campovolo z czarnymi, matowymi pasami pociągniętymi wzdłuż karoserii, które mają przywodzić na myśl dawne samochody wyścigowe marki. Matowe mamy również felgi, zza których ramion spoglądają czerwone zaciski hamulców, a modyfikacje obejmują m.in. zawieszenie, układ hamulcowy, wydech i wnętrze, w którym posadzono kubełkowe fotele Sabelt.

Abarth Punto SuperSport

Punto SuperSport napędzane jest 1,4-litrową, 4-cylindrową jednostką serii Multiair z turbiną Garretta. Silnik produkuje 180 KM i 270 Nm (w trybie "Sport"), które pozwalają na rozpędzenie się do setki w 7,5 sekundy i przekroczenie prędkości 216 km/h. Wszystkie swoje wyczyny możemy rejestrować na pokładowym urządzeniu telemetrycznym Magneti Marelli zintegrowanym z nawigacją satelitarną.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje