Aktualności
07.09.2011

Quimera AEGT Wspólny wysiłek

Hiszpańskie Quimera Project, skupiające pod swoimi skrzydłami firmy z całego świata w myśl wykorzystania elektryczności w komunikacji i transporcie, pracuje również nad bardziej wyzywającymi pojazdami. Jednym z nich jest maszyna, która miałaby dać początek najmocniejszej, elektrycznej serii wyścigowej świata.

Pojazd ukrywający się pod kryptonimem All Electric GT przeszedł już pozytywnie szereg testów, a prowadzone nad nim prace mają doprowadzić również od powstania samochodu drogowego. To laboratorium na kołach zbudowano na karbonowym kadłubie i wyposażono w ytrzy silniki elektryczne o łącznej mocy około 700 KM. Moment obrotowy przekracza 1000 Nm, rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje 3 sekundy, a prędkość maksymalna sięga co najmniej 300 km/h.

Quimera AEGT

Wśród innych projektów Quimery znajdziemy między innymi elektryczne skutery, elektryczną wersję KTM X-Bowa o mocy 300-400 KM i czasie ładowania tylko 20 minut oraz wizję elektrycznego, wyścigowego coupe klasy GT4 o mocy około 400 KM, które miałoby dać początek również samochodowi sportowemu produkowanemu seryjnie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje