Aktualności
06.09.2011

Nissan GT-R GT3 Sportowy tryb życia

GT-R, który na światowej arenie wyścigowej znany jest przede wszystkim ze startów w mistrzostwach serii GT1 World, trafił w tym roku oficjalnie również do grupy GT3. Maszyna ma już za sobą pierwszy, poważny sprawdzian i głodna sukcesów czeka z niecierpliwością na następne.

GT-R GT3 powstał dzięki współpracy fabrycznego zespołu Nissan Motorsports z francuskim JR Motorsports, a jego koncepcja narodziła się blisko rok temu. Samochód zbliżony jest do modelu produkowanego seryjnie i napędzany tym samym, doładowanym silnikiem V6 o pojemności 3,8 litrów (GT-R GT1 korzysta z 5,6-litrowego V8).

Nissan GT-R GT3

Nowy, wyścigowy GT-R zadebiutował w ubiegłym miesiącu podczas czwartej eliminacji Blancpain Endurance Series na torze Magny-Cours. Trwający 3 godziny, 98 okrążeń i 440 kilometrów wyścig maszyna zakończyła bez żadnych problemów, zajmując ósme miejsce na 35 załóg i szóste w swojej klasie. W przyszłym roku auto pojawi się zapewne w serii FIA GT3, w której zmierzy się m.in. z McLarenem MP4-12C GT3 i nowym Aston Martinem V12 Vantage GT3.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje