Aktualności
04.09.2011

Jaguar E-X50 Urodzinowa pikanteria

Legendarny E-Type, którego sylwetki nie sposób pomylić z niczym innym, obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. Tak okrągła rocznica jest świetną okazją do zaproponowania E-Type'a XXI wieku. Nic nie wskazuje jednak na to, iż zobaczymy coś takiego ze strony samego Jaguara, ale wśród niezależnych stylistów pomysłów wcale nie brakuje.

Muskularne coupe o oznaczeniu E-X50, powstałe jedynie na ekranie komputera, to właśnie jeden z takich pomysłów. Za projektem futurystycznej maszyny stoi Emre Husmen, który kształcił się w turyńskim Istituto Europeo di Design i którego znamy dobrze z licznych, wirtualnych modeli między innymi marek Ferrari i Pagani. Wzorem dla E-X50 był oryginalny E-Type z 1961 roku.

Jaguar E-X50

Coupe, które z chęcią ujrzałoby się na ulicy, pozostało anonimowe w kwestiach technologicznych. Liczne otwory w nadwoziu, wybrzuszona maska i umieszczone po boku końcówki układu wydechowego sugerują na szczęście, iż autor widział pod maską coś paliwożernego o rozmiarach oryginału, który korzystał w najpotężniejszej konfiguracji z 5,3-litrowego V12 o mocy około 270 KM.

Jaguar E-X50

Obecnie najmocniejszym Jaguarem jest XKR-S. Coupe korzysta z doładowanego, 5-litrowego V8 o mocy 550 KM i momencie obrotowym 680 Nm, który pozwala na rozpędzenie się do setki w zaledwie 4,2 sekundy. Na zbliżającym się wielkimi krokami salonie samochodowym we Frankfurcie marka pokaże koncept zupełnie nowego modelu o oznaczeniu C-X16.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje