Aktualności
03.09.2011

Ford Evos Wizytówka przyszłości

Ford podejmuje temat stylowego, sportowego pojazdu niedalekiej przyszłości, który niosąc nowe technologie i zapowiadając nowe kierunki stylistyczne przyszłych produktów marki potrafiłby dostosować się do każdego właściciela i warunków drogowych. W myśl powyższych najbardziej pożądaną pozycją w aucie będzie ta za kierownicą.

Koncept Evos, bo o nim właśnie mowa, to 4-osobowy fastback z drzwiami unoszonymi do góry w sposób, który dotychczas przyśnił się tylko nielicznym. Kierowca zasiada na odróżniającym się od pozostałych, czerwonym fotelu, a maszyna stale monitoruje jego funkcje życiowe i uczy się nawyków, dostosowując do stylu jazdy. Alergików zainteresuje zaawansowany system oczyszczania powietrza, a informatyków centrum multimedialne.

Ford Evos

Sama bliskość z kierowcą i dostosowanie się do jego stylu prowadzenia to nie wszystko. Adaptacyjne podwozie Evosa po wyznaczeniu drogi w systemie nawigacji skalibruje się również pod względem jakości nawierzchni i panujących aktualnie warunków pogodowych. Samochód może komunikować się również z urządzeniami mobilnymi, przełączając na przykład smartfona w tryb "Nie przeszkadzać" gdy droga wymaga większego skupienia kierowcy.

Ford Evos

Evos jest hybrydą, którą możemy podłączyć do zwykłego gniazdka z prądem (PHEV), korzystającą z silnika elektrycznego i benzynowego. Układ napędowy tego samego typu trafi już w przyszłym roku do sprzedaży w USA w modelu C-Max Energi. Ford niestety nie chwali się żadnymi danymi technicznymi konceptu. Amerykanie uprzedzają jednocześnie iż w ich planach produkcyjnych nie mają póki co niczego podobnego, ale reakcja potencjalnych klientów może plany te szybko zmienić...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje