Aktualności
02.09.2011

Peugeot HX1 Dorosłe decyzje

Metamorfoza francuskiego Peugeota trwa w najlepsze, a zapowiedzi tego, co w najbliższych latach zobaczymy w salonach sprzedaży marki ciągle przybywa. Najnowsza z nich to potężny koncept HX1, którego ambicje to nie tylko pomieścić całą rodzinę podczas wakacji, ale również dać kierowcy powody do szerokiego uśmiechu.

Nie wybiegający zbyt daleko w przyszłość HX1 został pomyślany jako pojemny MPV ze sportowymi aspiracjami i nietypowymi proporcjami. Maszyna mierzy pond 4,95 metrów długości, aż 1,99 metra szerokości i tylko 1,37 metra wysokości. Wrażenia wzrokowe potęgują unoszone ponad nadkolami drzwi oraz wnętrze mogące zmieścić cztery, a po przesunięciu foteli sześć osób.

Peugeot HX1

Projektanci najnowszego konceptu Peugeota poświęcili dużo czasu jego aerodynamice, którą definiuje współczynnik oporu powietrza na poziomie tylko 0,28. Szybkiej jeździe asystują adaptacyjne elementy karoserii i kół - powyżej 100 km/h aktywują się specjalne łopatki w felgach, wysuwa tylny spoiler i pokazują dwa boczne skrzydełka.

Peugeot HX1

HX1 korzysta z firmowego układu HYbrid4, który składa się ze spalinowego, wysokoprężnego silnika z przodu oraz elektrycznego z tyłu (oba napędzają najbliższe osie). Benzyną karmi się 2,2-litrowe HDi o mocy 204 KM, współpracujące z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Elektrony pożera motorek o mocy 95 KM, który działając samodzielnie pozwala na przejechanie do 30 km (średnie zużycie paliwa w trybie mieszanym to 3,2 l/100 km). Ładowanie baterii może odbywać się z tradycyjnego gniazdka.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje