Aktualności
01.08.2011

Audi S7 Sportback Premia do charyzmy

Po trzynastu miesiącach od pokazania po raz pierwszy zupełnie nowego Audi serii A7 Sportback Niemcy prezentują jego usportowioną wersję - S7. Czterodrzwiowa limuzyna o kuszącym profilu coupe będzie wykorzystywała w myśl hasła "przewaga dzięki technice" nową jednostkę V8 i ostatnie zdobycze technologiczne marki.

Podwójnie doładowane V8 o pojemności czterech litrów będzie produkowało w S7 Sportback moc 420 KM i moment 550 Nm. Silnik będzie połączony z 7-stopniową przekładnią S-Tronic, a napęd będzie stale przekazywany na wszystkie cztery koła przy asyście centralnego, samoblokującego się dyferencjału i systemu rozdzielającego moment obrotowy pomiędzy poszczególne koła. Wszyscy szykujący się na cięższe doświadczenie tylnej osi mogą dla niej zamówić opcjonalny, sportowy mechanizm różnicowy.

Audi S7 Sportback

S7 Sportback będzie mogło pochwalić się między innymi adaptacyjnym, pneumatycznym zawieszeniem, bagażnikiem o pojemności 535 litrów, karbonowo-ceramicznymi tarczami hamulcowymi dostępnymi za dopłatą, wyborem felg w rozmiarze od 18 do 20 cali, adaptacyjnym układem kierowniczym, chowanym spoilerem w klapie bagażnika i systemem wyłączającym z pracy połowę cylindrów, gdy tylko ich praca szła by na daremne.

Audi S7 Sportback

Mierząca cztery metry i dziewięćdziesiąt osiem centymetrów długości limuzyna rozpędza się od zera do stu kilometrów na godzinę w czasie 4,9 sekund i rozwija elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym ma nie przekraczać dziesięciu litrów na sto kilometrów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje