Aktualności
31.08.2011

Abarth 500C Cabrio Italia Błękitne znamię

Do marek, które postanowiły upamiętnić 150 rocznicę powstania zjednoczonego państwa włoskiego dołączył Abarth. Oddział Fiata poświęcony kąsającym maluchom przygotował z tego okazji specjalną wersję otwartej "Pięćsetki" o wymownym przydomku Cabrio Italia. To jedna z trzech premier, którą Włosi przywiozą na salon samochodowy we Frankfurcie.

Z okazji narodowego święta 500C specjalnie wykończono i wyposażono. Uwagę zwraca błękitny lakier Blu Abu Dhabi w środku i na zewnątrz, żółte zaciski hamulców, nowe felgi o średnicy 17 cali, przyciemnione tylne szyby, tradycyjnie przezroczysty, elektrycznie rozsuwany dach zwieńczony niewielkim spoilerem oraz tabliczki znamionowe.

Abarth 500C Cabrio Italia

Sercem 500C Cabrio Italia jest doładowana jednostka o pojemności 1,4 litrów, mocy 160 KM i maksymalnym momencie obrotowym 230 Nm w trybie "Sport". Silnik współpracujący z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 7,4 sekund i rozwinięcie prędkości maksymalnej 211 km/h.

Abarth 500C Cabrio Italia

Standardowe wyposażenie Cabrio Italia, w odróżnieniu od zwykłych wersji modelu, obejmie między innymi rozdzielający moment obrotowy system TTC (Torque Transfer Control), układ hamulcowy Brembo dostępny w pakiecie EsseEsse oraz kubełkowe fotele Sabelt, lżejsze o 10 kilogramów od normalnych. Abarth 500C Cabrio Italia powstanie w limitowanej serii 150 egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje