Aktualności
30.08.2011

Audi Urban Sposób na miasto

Wizjonerzy Audi otwierają się na zupełnie nowe horyzonty. W przypadku tej marki oznacza to stworzenie miniaturowego modelu dedykowanego miastom przyszłości, który zdolności mobilne i wszędobylskość miałby łączyć z zadziornym temperamentem i prezencją, wobec której obojętny nie pozostałby żaden właściciel ani przechodzień.

Wszystkie powyższe założenia ma spełniać 2-osobowy koncept Urban, który Niemcy przygotowali od razu w dwóch wersjach nadwoziowych: Sportback oraz Spyder. Futurystyczną maszynkę, której 21-calowe koła wzorem bolidów Grand Prix wyrzucono poza obrys nadwozia, zbudowano między innymi ze stopów aluminium oraz włókien węglowych, zapewniając jej odpowiednio niską masę. Kierowca i pasażer nie siedzą bezpośrednio obok siebie - drugi fotel przesunięto znacznie ku tyłowi pojazdu. To konfiguracja 1+1-osobowa.

Audi Urban

Audi Urban wykorzystuje elektryczny układ napędowy, który wpisuje się w filozofię E-Tron. Główne role odgrywają dwa silniki elektryczne oraz paczka litowo-jonowych baterii. Szczegóły technicznie pozostają póki co tajemnicą. Premiera konceptów już w połowie września na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje