Aktualności
21.08.2011

Citroen Metronest Gniazdo przyszłości

Wiele wynalazków, w tym samochodowych, ludzkość zawdzięcza przyrodzie, którą wystarczyło podpatrzeć w odpowiednim miejscu i czasie i... skopiować. Citroen Metronest to jeden z pojazdów powstałych właśnie w ten sposób, ale powstałych jedynie na ekranie komputera i jako model w skali. Swoje istnienie projekt zawdzięcza umiejętnościom budowniczym ptaków.

Metronest został zaprojektowany jako praca dyplomowa Sangmin Lee z koreańskiego Uniwersytetu Hong-ik. Samochód powstał po wnikliwych obserwacjach ptasich gniazd jako miejski pojazd przyszłości zapewniający swoim pasażerom zupełnie nowy poziom i wymiar bezpieczeństwa, a także ogrzewanie i chłodzenie. Dzięki odkształcalnym strefom byłby również bardziej odporny na uszkodzenia, niż dzisiejsze auta.

Citroen Metronest

Zgodnie z postępującymi trendami Metronest miałby brzydzić się paliwami ciekłymi i korzystać wyłącznie z energii elektrycznej. Jego asymetryczna budowa sprawiłaby, iż silnik z chłodnicą znajdowałby się po lewej stronie, a paczka baterii po prawej. Osiągi pozostają tajemnicą.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje