Aktualności
20.08.2011

Jaguar C-X16 Koncept produkcyjny

Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego już czasu Jaguar pracuje nad zupełnie nowym modelem, który miałaby odebrać nieco klientów m.in. Porsche Caymanowi i najsłabszym wersjom 911. Zapowiedź auta zobaczymy już w przyszłym miesiącu pod postacią wizji C-X16, którą to twórcy określają śmiało mianem "konceptu produkcyjnego".

C-X16 powstał pod okiem zespołu, który odpowiada za modele XJ, XF oraz ostatnie nowości w XK, a któremu dowodzi Ian Callum, szef stylistów Jaguara. Koncept, zapowiadany póki co jedynie szkicem, ma ucieleśniać ambicje marki do wyznaczenia nowych standardów w klasie jeśli chodzi o design, osiągi i technologię. Pewnie siebie twórcy auta zapowiadają, iż maszyna nie zawiedzie i zaskoczy w każdej z tych kategorii.

Jaguar C-X16

Model produkcyjny, którego zwiastunem jest C-X16 będzie najprawdopodobniej nosił oznaczenie XE i pojawi się najszybciej pod koniec przyszłego roku. Jaguara C-X16 będzie można zobaczyć już w drugiej połowie przyszłego miesiąca na salonie samochodowym we Frankfurcie. Premierowy pokaz angielskiego konceptu będzie miał miejsce trzynastego września.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje