Aktualności
16.08.2011

Lotus Evora GTE Road Car Concept

Już jutro w Monterey pojawi się zupełnie nowa zabawka brytyjskiego Lotusa, łącząca w swojej postaci świat wyścigów na długim dystansie z samochodami osobowymi, poruszającymi się po zwykłych ulicach. Będzie nią koncept drogowej Evory GTE, którego premiera będzie jednym z wielu wydarzeń prowadzących do niedzielnego konkursu elegancji w Pebble Beach.

Evora GTE z dopiskiem "koncept samochodu drogowego" ("Road Car Concept") nie będzie jedynie eksperymentem wizualnym, ale ścigaczem z prawdziwego zdarzenia. Coupe będzie mogło pochwalić się m.in. nowymi elementami nadwozia poprawiającymi aerodynamikę, lekkimi felgami mocowanym na centralnej śrubie, wyczynowym ogumieniem Pirelli P-Zero Corsa i wyścigową, sekwencyjną przekładnią AMT.

Lotus Evora GTE

Koncept, którego silnik o korzeniach zapuszczonych na torze wyścigowym ma produkować przeszło 420 KM, po jutrzejszej premierze pojawi się również na innych, okolicznych imprezach. W niedzielę auto osiądzie w końcu w Pebble Beach, gdzie podczas konkursu elegancji będzie prężyć swoje wdzięki w kategorii pojazdów koncepcyjnych. Czy wyrośnie z niego coś więcej? Lotus póki co nic na ten temat nie wspomina...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje