Aktualności
15.08.2011

Rimac One Pierwszy raz

Już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym we Frankfurcie ma pojawić się kolejny, niespodziewany zwiastun zupełnie nowej ery, która ku przerażeniu jednych i uciesze drugich zbliża się coraz większymi krokami - ery elektrycznych super sportowców. Kolejnym jej zwiastunem ma być debiut niejakiego Rimac Automobile.

Firma, której nazwa mówi nam tyle, co nic, działa w Chorwacji i do Niemczech przywiezie swoje pierwsze, prototypowe dzieło - supercoupe o nazwie One. Dziewiczy projekt Rimac Automobile skrywany jest póki co pod grubą zasłoną pozwalającą dojrzeć jedynie zarysy sylwetki, ale tym, czym twórcy chcą tak naprawdę się pochwalić są jego parametry. A tych nie ukrywają.

Rimac One

Rimac One ma opierać się w całości o napęd elektryczny. To sprowadza nas do czterech silników elektrycznych przy każdym z kół, które mają dawać wspólnie aż 1088 KM i 3800 Nm. Ważąca 1650 kilogramów maszyna ma rozpędzać się do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy i rozwijać elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną skromnych 305 km/h. Twórcy deklarują zasięg aż 600 kilometrów, choć jeszcze nie zdradzają jakie warunki by mu najbardziej sprzyjały. Czekamy na premierę!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje