Aktualności
10.08.2011

Suzuki Swift Sport Mały urwis

Wśród zatrzęsienia premier na zbliżającym się salonie samochodowym we Frankfurcie nie zabraknie wielkich jak i małych, ale nie mniej znaczących nowości. W tej drugiej grupie znajdzie się między innymi najnowsza generacja najbardziej szalonego Swifta w ofercie Suzuki - na pierwszy rzut oka niepozornej odmiany Sport.

Pierwszy Swift Sport pojawił się blisko pięć lat temu, kusząc dużą w tej klasie mocą 125 KM, która pozwalała na rozwinięcie setki w 8,9 sekund i rozpędzenie się do 200 km/h. Nowa generacja będzie w dalszym ciągu korzystała z 1,6-litrowej jednostki M16A, połączonej z ręczną skrzynią biegów. Odmłodzone stylistycznie i technicznie auto będzie oczywiście odznaczało się większą mocą, lepszymi osiągami i mniejszym zużyciem paliwa.

Suzuki Swift Sport

Na pokładzie modelu znajdziemy między innymi siedem poduszek powietrznych i nowy system ESP. Wstępne dane techniczne dla mierzącego 3,89 metrów długości auta, uprzedzające jeszcze procedury homologacyjne, mówią o 136 KM i 160 Nm. Premiera już w połowie przyszłego miesiąca. Sześćdziesiąty czwarty salon samochodowy we Frankfurcie będzie otwarty dla zwiedzających od 15 do 25 września, poprzedzą go dwa dni prasowe.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje