Aktualności
31.07.2011

Ferrari Eternita Prognoza na przyszłość

Zakończyła się kolejna edycja Ferrari World Design Contest, w której udział brali studenci z całego świata, starający się pokazać, jak wyobrażają sobie zupełnie nowy model Ferrari niedalekiej przyszłości. Opiekę nad kilkunastoma projektami w ścisłym finale sprawowali styliści włoskiej marki i studia Pininfarina, a zwycięski pojazd pobłogosławił w Maranello sam Luca di Montezemolo.

Przedsięwzięcie stymulujące młode talenty z 50 uczelni z całej kuli ziemskiej, które nadesłały przeszło 400 pomysłów, sprowadziło się do wyróżnienia trzech projektów. Trzecie miejsce przypadło dwuosobowemu zespołowi z londyńskiego RCA, a drugie designerowi z Azerbejdżanu, kształcącego się w turyńskim IED. Pierwsze miejsce w Ferrari World Design Contest zdobyła ekipa z Uniwersytetu Hongik w Seulu w składzie Kim Cheong Ju, Ahn Dre oraz Lee Sahngseok.

Ferrari Eternita

Projekt Koreańczyków to supercoupe Eternita, które zaprojektowano przy użyciu oprogramowania Autodesk Alias i, podobnie jak konkurencyjne koncepty, zbudowano jako model w skali 1:4. Auto osadzono w roku 2025 i zgodnie z założeniami konkursu zaprojektowano z myślą o ograniczeniu masy własnej i zastosowaniu alternatywnych źródeł zasilania. Eternita miałaby poruszać się dzięki wodorowi.

Ferrari Eternita

Luca di Montezemolo, będący pod wrażeniem potencjału drzemiącego w młodych stylistach, przyznał, iż Ferrari może podpatrzeć niektóre pomysły z prezentowanych konceptów i przenieść je do swoich nowych modeli w najbliższej przyszłości. Zwycięzcom pogratulował również Fernando Alonso, kierowca Formuły 1 startujący w czerwonych bolidach z Maranello.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje