Aktualności
28.07.2011

Delahaye Bella Figura Type 57S Coupe Podróż w czasie

Amerykańskie Delahaye USA, zapatrzone w projekty Bugatti i luksusowe samochody oryginalnego, francuskiego Delahaye, którego historia zakończyła się w 1954 roku, gotowe jest do pokazania światu nowego projektu, odtwarzającego międzywojenną historię. Firma po raz kolejny za wzór postawiła sobie coupe Bugatti Type 57S.

Jak sami twórcy określają, nowy model, coupe Bella Figura Type 57S, to coś więcej, niż tylko wierna replika. Maszynę zaprojektowano z dbałością o najmniejsze detale, do produkcji wykorzystano starannie dobrane materiały, a wszelkie odbiegi od oryginału miały na celu poprawienie praktyczności modelu. W stosunku do pierwowzoru m.in. poszerzono nadwozie, wydłużono drzwi i zwiększono o 10 cali rozstaw osi.

Delahaye Bella Figura Type 57S Coupe

Coupe, budowane w USA z aluminiowym nadwoziem dostarczanym z Wielkiej Brytanii, dostępne będzie jako gotowy pojazd z współczesnym silnikiem, jako maszyna gotowa do zamontowania własnego silnika i skrzyni biegów, jako nadwozie i podwozie na kołach wymagające pozostałych podzespołów oraz jako zestaw części dla entuzjastów samodzielnego składania. Na który zestaw się zdecydujemy będzie zależało wyłącznie od nas, a producent będzie w stanie przygotować auto z myślą o kilku jednostkach napędowych.

Delahaye Bella Figura Type 57S Coupe

Pierwszy prototyp nowego Bella Figura wyposażono w 5-litrowe V12 serii M70 od BMW, a pierwszy egzemplarz produkcyjny ma być zasilany 6,2-litrową, doładowaną jednostką LSA od Cadillaca. Seryjny silnik będzie produkował około 565 KM. Firma deklaruje również gotowość do instalacji rzędowej szóstki Jaguara, a ofertę ma zamykać podwójnie doładowane V12 Mercedes-Benza, zmodyfikowane przez Renntecha. Ta ostatnia opcja będzie wiązała się z wydatkiem dodatkowych 120 tysięcy dolarów.

Delahaye Bella Figura Type 57S Coupe

Bella Figura Type 57S Coupe, nad którym pracowano przez blisko trzy lata, zadebiutuje w prototypowej formie już w przyszłym miesiącu. Produkcja kolejnych egzemplarzy, które będą oferowane również w wersji z nadwoziem z włókien węglowych, ma ruszyć już w listopadzie tego roku. Ceny samochodu gotowego do jazdy mają zaczynać się od co najmniej 450 tysięcy dolarów, co odpowiada obecnie około 1,25 mln PLN.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje