Aktualności
16.07.2011

Volvo S60 Performance Project

W eterze pojawiły się doniesienia o tym, jakoby Volvo szykowało się do uruchomienia nowego oddziału, zajmującego się budową podrasowanych modeli marki, wzorem AMG u Mercedes-Benza czy M u BMW. Na pierwszy ogień miałby pójść C30, a za nim inne. Na chwilę obecną jednak trzeba się ograniczyć do działań zewnętrznych tunerów. Dzięki nim powstało S60 Performance Project.

Usportowiony model, o którym mowa to dzieło australijskiego oddziału Volvo, który połączył siły z ekipami Polestar i Heico. Pierwsza firma pełni rolę wyścigowego ramienia marki, a rok temu dała się poznać z nieco innej strony dzięki 405-konnej, koncepcyjnej wariacji na temat C30. Heico działa na rynku już od ponad 20 lat i zajmuje się tuningiem aut szwedzkiej marki, ciesząc się bliską współpracą z Volvo i możliwością korzystania z firmowej sieci dealerów.

Volvo S60 Performance Project

S60 Performance Project to nowe, 19-calowe felgi z ogumieniem Pirelli, nowy układ wydechowy, obniżone o 15 mm i utwardzone zawieszenie, elementy pakietu R Design dla nadwozia i wnętrza oraz tuning silnika. Po operacjach przeprowadzonych przez połączone siły specjalistów z trzech firm S6 z 3-litrowym, doładowanym R6 na pokładzie może pochwalić się mocą 330 KM i momentem obrotowym 480 Nm, który w niektórych partiach obrotów silnika zwiększono nawet o 22% w porównaniu do modelu seryjnego.

Volvo S60 Performance Project

Przyszłość modelu S60 Performance Project zależy od reakcji potencjalnych klientów. Na chwilę obecną kusząca maszyna pozostaje jednorazową demonstracją, ale jeśli znajdą się chętni mogłaby powstać w ograniczonej licznie egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje