Aktualności
09.07.2011

Brabus E V12 Cabriolet Agresywna ekspansja

Brabus, od lat wypuszczający najszybsze samochody z trójramienną gwiazdą na masce, wpadł na pomysł wypełnienia kolejnej luki na liście najszybszych samochodów świata. Tuner, po całej serii oszałamiających mocą limuzyn, przygotował tym razem kabriolet mieszczący cztery osoby. Tak oto powstała maszyna, której bez dachu nie dogoni nawet Veyron Grand Sport!

Znacząco zmodyfikowany pojazd poznamy przede wszystkim po karbonowym pakiecie nadwoziowym, który poszerza sylwetkę o 60 milimetrów i poprawia przepływ powietrza. Auto postawiono na obniżonym zawieszeniu i 19-calowych felgach, za którymi kryją się nowe tarcze hamulcowe, a wnętrze wypełniono czerwienią. Przed oczami kierowcy osadzono prędkościomierz wyskalowany aż do 400 km/h, co tylko z pozoru wydaje się lekką przesadą.

Brabus E V12 Cabriolet

Pod maską odkrytej klasy E w wydaniu Brabusa znajdziemy podwójnie doładowane V12 o pojemności zwiększonej z 5,5 do 6,3 litrów, które znamy już z sedana oraz coupe. Jednostka rozwija moc okrągłych 800 KM i elektronicznie ograniczony moment obrotowy 1100 Nm. Bez ograniczenia V12 rozwija kosmiczne 1420 Nm.

Brabus E V12 Cabriolet

E V12 Cabriolet rozpędza sę do setki w 3,7 sekundy, a prędkość 200 km/h przekracza już po 9,9 sekundach. Rozwinięcie 300 km/h to w najlepszym przypadku kwestia 23,9 sekund, a z założonym, miękkim dachem i odpowiednim przełożeniem ostatniego biegu będziemy w stanie rozwinąć aż 370 km/h. Ceny pojazdu, który zadebiutował w oddziale Brabusa w Dubaju, zaczynają się od 478 tysięcy euro. Według aktualnych kursów walut to prawie 1,9 miliona złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje