Aktualności
08.07.2011

Renault Saline4Fun Czwórka na Bonneville

Już w sierpniu na Bonneville Salt Flats wśród rodzynków z zamiarem ustanowienia nowych rekordów prędkości zjawi się między innymi... wiekowy Renault 4. Auto, które sprzedało się w ponad 8,1 milionach sztuk i zeszło z rynku dopiero w 1994 roku, obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. To świetna okazja aby sięgnąć, tam, gdzie nie sięgnął jeszcze żaden inny egzemplarz.

Rekordowy pojazd powstaje na bazie Renaulta 4 w... specyfikacji dostawczej. Nad autem pracuje grupa entuzjastów nazywająca siebie Les Triplettes de Belleville, którą wspomagają specjaliści z Renault Classic i Renault Sport. Efekt końcowy będzie oczywiście znacząco odbiegał od auta produkowanego seryjnie, a na jego sukces mają złożyć się podzespoły z innych modeli marki.

Renault 4 Bonneville

Rekordowa "Czwórka" będzie napędzana 4-cylindrowym, doładowanym silnikiem z wyścigowego Renault 5 z 1983 roku, który zapewni około 290 KM. Skrzynia biegów i hamulce z przodu będą pochodzić z Renault 25 GTX, a hamulce z tyłu z Clio. Auto otrzyma również pełną klatkę bezpieczeństwa, kubełkowy fotel kierowcy, system gaśniczy i spadochron do natychmiastowego wyhamowania. Cel: co najmniej 280 km/h. Tegoroczny Speed Week na Bonneville, na którym pojawi się maszyna, już 13-19 sierpnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje