Aktualności
07.07.2011

Aston Martin V12 Zagato Produkcja ściśle limitowana

Wielkie zainteresowanie potencjalnych klientów najnowszym owocem współpracy Aston Martina i Zagato, który znaliśmy dotychczas w formie samochodu wyścigowego, sprawiło, iż zapadła już decyzja o wprowadzeniu maszyny do produkcji seryjnej. Ściśle limitowany, stylowy grand tourer wyjedzie na ulice dopiero za rok, ale już teraz można składać zamówienia.

Coupe V12 Zagato, bo o nim właśnie mowa, zadebiutowało pod koniec maja tego roku podczas konkursu elegancji Villa d'Este. Maszynę, powstałą w 50 urodziny modelu DB4 GT Zagato, w produkcyjnej formie napędzać będzie 6-litrowe V12 o mocy 517 KM i momencie obrotowym 570 Nm. W ostatni weekend czerwca dwie sztuki wzięły udział w 24-godzinnym wyścigu na Nordschleife, dowodząc swojej niezawodności i kończąc zmagania na 89 i 111 miejscu na ćwierć tysiąca załóg.

Aston Martin V12 Zagato

Drogowy V12 Zagato będzie budowany ręcznie w zakładach marki w Gaydon, a pierwsze egzemplarze miałyby trafić do klientów jesienią przyszłego roku. Produkcja będzie ograniczona do 150 egzemplarzy, na które już teraz przyjmowane są zapisy. Cena jednego, nie wliczając podatków, ma sięgać 330 tysięcy funtów (obecnie ponad 1,45 miliona złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje