Aktualności
03.07.2011

Pininfarina Coupe Rozważna i romantyczna

Od kiedy przeszło dekadę temu zakończono produkcję modelu Coupe w ofercie Fiata brakuje czysto sportowego modelu pod własną marką, a odpowiedzialność za auta z pazurem przejął wskrzeszony Abarth. Małe coupe nakreślone przez Chrisa Bangle'a fascynuje jednak do dnia dzisiejszego, a oto jeden z efektów owych fascynacji - coupe przyszłości, które mogłoby pojawić się w ofercie włoskiego koncernu.

Model, o którym mowa, to wirtualne dzieło 35-letniego Petera Norrisa, absolwenta kierunku wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Coventry. Norris od dziesięciu lat pracuje w przemyśle komputerowym, zajmując się przede wszystkim modelami do gier komputerowych (m.in. Star Wars: Battlefront III, Timesplitters II, a także samochodówkami dla Sony). Swojej kreacji, inspirowanej Fiatem Coupe, nie przypisał do konkretnej marki, decydując się na okraszenie go logotypami studia nadwoziowego Pininfariny.

Pininfarina Coupe

W przeciwieństwie do pierwowzoru projekt Norrisa miałby być luksusowym coupe najwyższej klasy, które jako grand tourer mogłoby z powodzeniem występować pod marką Ferrari. Pojazd byłby wyposażony w silnik spalinowy umieszczony z przodu, który napędzałby tylne koła. Stylista nie pokusił się o nakreślenie bardziej szczegółowych danych technicznych auta, odnosząc się jedynie do umieszczenia modelu w czasie i przestrzeni - coś takiego miałoby pojawić się na rynku w 2012 roku.

Pininfarina Coupe

Fascynacja Fiatem Coupe wynikła m.in. z faktu, iż Norris sam posiadał swego czasu egzemplarz z doładowany, 16-zaworowym silnikiem o pojemności 2 litrów i mocy 190 KM. Najmocniejszym Coupe był jego następca - 2-litrowe, 20-zaworowe turbo o mocy 220 KM, które pracowało również w Lancii Kappie. Samochód w takiej konfiguracji rozpędzał się do setki w 6,5 sekundy i rozwijał prędkość 250 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje