Aktualności
29.06.2011

Lexus LS 600h L Landaulet Królewski powóz

Królewski ślub wymaga królewskiego powozu. Powozu, którego nie ma nikt inny na świecie, zaprojektowanego i zbudowanego tylko w jednym celu. Tego jakże wymagającego i odpowiedzialnego zadania podjęli się inżynierowie... Lexusa, którzy na królewski ślub w Monako przygotowali specjalnie przeprojektowaną, hybrydową, jedyną w swoim rodzaju limuzynę serii LS.

Model, o którym mowa to wydłużony krążownik LS 600 h w wersji o tradycyjnym oznaczeniu Landaulet, którym zwykło określać się kabriolety z odsłoniętą tylko tylną częścią nadwozia. W razie deszczu królewska para na tylnej kanapie może ratować się przezroczystym, twardym dachem z tworzyw sztucznych. Parą tą już w najbliższą sobotę będzie Książę Monako, Albert II oraz jego wybranka serca, Charlene Wittstock, którą znamy z olimpijskich występów w pływaniu.

Lexus LS 600h L Landaulet

LS 600h L Landaulet, który przygotowało belgijskie Carat Duchatelet we współpracy z oddziałem japońskiej marki w Brukseli, pochłonął łącznie blisko 2000 godzin pracy. Proces budowy obejmował m.in. zdemontowanie około 20 tysięcy części, które następnie złożono na nowo. W końcowej fazie projektu brało udział 10 osób. Sam przezroczysty dach, będący oddzielnym wyzwaniem, ma grubość tylko 8 milimetrów i waży 26 kilogramów.

Lexus LS 600h L Landaulet

Hybrydowy LS 600h napędzany jest przez 5-litrowe V8 oraz silnik elektryczny, które generują razem moc do 444 koni mechanicznych. Podczas sobotnich uroczystości maszyna ma przez większość czasu pracować w trybie elektrycznym, nie wydzielając przy tym ani grama dwutlenku węgla. Po odsłużeniu swojego auto zostanie wystawione w Muzeum Oceanograficznym, najczęściej odwiedzanym muzeum w Monako.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje