Aktualności
28.06.2011

GreenGT LMPH2 Zielone Le Mans

Szwajcarskie GreenGT już dwa lata temu zapowiadało chęć pojawienia się w 24-godzinnym wyścigu Le Mans z samochodem napędzanym elektrycznie. Od tamtego czasu nie ustają testy prototypu, który w tym roku pokazał się m.in. na paradzie "Le Mans to the Future". Tytułowa przyszłość jest już bliżej, niż się spodziewamy - pojazd miałby pojawić się w prestiżowym maratonie już w przyszłym roku!

Prace nad "zielonym" samochodem klasy Le Mans trwają już od blisko trzech lat. Układ napędowy pierwszego, skromnie odzianego prototypu generuje w tej chwili 408 koni mechanicznych, a budowa zupełnie nowego egzemplarza, wyposażonego we właściwe nadwozie, idzie w najlepsze. Nowy samochód, oznaczony jako LMPH2, miałby wyjechać na pierwsze testy jesienią.

GreenGT LMPH2

Nazwa LMPH2 wynika z faktu, iż do produkcji energii elektrycznej prototyp będzie wykorzystywał ogniwa wodorowe. Sam wodór ma być przechowywany w zbiorniku pod wysokim ciśnieniem i o pojemności około dwunastu kilogramów. Więcej szczegółów technicznych oraz finalny kształt eksperymentalnego ścigacza poznamy za kilka miesięcy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje