Aktualności
27.06.2011

DMC Gallardo Generazioni GT3 Ścigany

Niemieckie DMC Design, zainspirowane tym, co dzieje się w fabrycznym pucharze Lamborghini Blancpain Super Trofeo z Gallardo LP560-4 w roli głównej, zapragnęło wtrącić kilka swoich uwag. Tuner nie miesza się do samych zawodów, a swoje ciągoty ku wyścigom realizuje poprzez pakiet modyfikacji dla dwóch generacji Gallardo, który zmienia wygląd drogowych aut na wzór klasy GT3.

Pakiet stylistyczny, obejmujący daleko idące zmiany wyglądu nadwozia (wraz z wyczynowym ospoilerowaniem felgami i końcówkami wydechu), przewidziano dla 560-konnego Gallardo LP560-4, które pokazało się w 2008 roku oraz pierwszej generacji modelu, która rozwijała do 530 KM. Oba auta mają upamiętniać wygrane Fabio Babini'ego i Matteo Zucchi'ego w eliminacji Lamborghini Blancpain Super Trofeo na torze Silverstone. Nowe elementy nadwozia wykonano z włókien węglowych oraz szklanych.

DMC Gallardo Generazioni GT3

W obu przypadkach specjaliści DMC zadbali także o podniesienie parametrów silnika. Młodsze Gallardo produkuje teraz 580 KM i 575 Nm, a starsze 566 KM. Wszystko to głównie dzięki nowemu układowi wydechowemu, z którego można zrezygnować na rzecz wymiany samych końcówek podłączonych pod fabryczne rury. Osiągów obu pojazdów, stojących na obręczach w rozmiarze 20 cali, tuner niestety nie zdradza.

DMC Gallardo Generazioni GT3

Ostatni przystanek w konwersji Gallardo na wersję Generazioni GT3 to wnętrze pojazdów. Znajdziemy tu m.in. zupełnie nowe, w całości karbonowe fotele, nowe poszycia kierownicy i drzwi oraz nową tapicerkę. Bardziej wysublimowane zmiany zależą od indywidualnych zachcianek każdego potencjalnego klienta.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje