Aktualności
26.06.2011

Tesla Current Pocisk drogowy

Dni elektrycznego roadstera amerykańskiego Tesla Motors są już policzone, a firma pracuje od dawna nad nowymi modelami. Limuzyna Model S przechodzi ciągłą ewolucję na drodze do produkcji, a jeszcze w tym roku miałby pojawić się zupełnie nowy SUV pod tytułem Model X. Pomysłów na nową Teslę nie brakuje również wśród młodych stylistów. Oto model Current.

Wirtualny projekt, o którym mowa to dzieło Maxima Ostapenko, absolwenta Art Center College of Design w Pasadenie w stanie Kalifornia. Pojazd powstał z myślą o dalekich podróżach wielopasmowymi trasami szybkiego ruchu w luksusowych, przestrzennych warunkach w bardzo bliskiej przyszłości. Jego twóca może pochwalić się praktykami m.in. w działach stylistycznych BMW i Volkswagena.

Tesla Current

Limuzyna była inspirowana projektem kolei szybkiego ruchu, mającej łączyć Kanadę i Meksyk oraz japońskimi pociągami Shinkansen, a jej przeznaczenie to nie tylko transport ludzi, ale również cennych kruszców i przedmiotów czy organów do przeszczepów. Rozwijaniu dużych prędkości ma sprzyjać m.in. opływowy kształt nadwozia, zakryte tylne koła oraz specjalnie nakreślona tylna część nadwozia.

Tesla Current

Model Current, jak na auto noszące znaczek Tesli przystało, miałby być napędzany elektrycznie. Jego zasięg miałyby zwiększyć stacje szybkiego ładowania, których w przyszłości miałoby nie zabraknąć na każdej trasie. Wbrew pozorom taki właśnie obraz rzeczywistości może nie być wcale zbyt daleko od spełnienia...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje