Aktualności
24.06.2011

Bentley 3-Litre Ojciec rodu

Historia samochodów marki Bentley rozpoczęła się w 1919 roku, kiedy to na salonie samochodowym w Londynie pojawił się pierwszy model, napędzany 3-litrowym silnikiem. Maszyna, wygrywając między innymi w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, ustanowiła status firmy, a do 1929 roku powstała w 622 egzemplarzach. Już wkrótce kolekcjonerzy będą mieli okazję do nabycia najcenniejszego z nich.

Wyjątkowy Bentley 3-Litre trafi w tym roku pod młotek z okazji konkursu elegancji Pebble Beach. Maszyna, która znalazła się w katalogu Gooding & Company opiera się na podwoziu numer 3 - jest to pierwszy model marki, który znalazł się w sprzedaży! Jednym z właścicieli auta był ojciec Desmonda Llewelyna, czyli aktora, który wcielił się w postać Q w serii filmów o Bondzie.

Bentley 3-Litre

Pojazd zbudowano w 1921 roku, a jego pierwszy właściciel zażyczył sobie między innymi nagie, aluminiowe nadwozie oraz składany dach. Dwie pierwsze sztuki 3-litrowych Bentley'ów były modelami prototypowymi, pierwsza nie przetrwała do dziś, druga po licznych renowacjach i wymianie części spoczywa w zbiorach macierzystego koncernu. Egzemplarz, który trafi pod młotek nie miał takich przygód, mimo licznych występów w wyścigach, i jest w całości oryginalny.

Bentley 3-Litre

Do aukcyjny nie zdradza ceny, jaką może osiągnąć maszyna. Inne egzemplarze, w zależności od wersji i kondycji, osiągają pułap nawet 350 tysięcy dolarów. Tegoroczny Pebble Beach Concours d'Elegance, przy okazji którego zobaczymy ten i wiele innych, znakomitych pojazdów, odbędzie się 21 sierpnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje