Aktualności
23.06.2011

Mini John Cooper Works Coupe Endurance

Zapewne jeszcze nie wszyscy zdąrzyli ochłonąć po ujawnieniu seryjnej wersji pierwszego, 2-osobowego coupe w historii Mini i nie są gotowi na nowe wrażenia. BMW jednak nie osiadło na laurach i drogowe coupe to nie cała oferta firmy. Koncern przygotował również wariant wyścigowy, który pojawi się w 24-godzinnym maratonie po pętli "Zielonego Piekła".

Wyścigowe coupe bazuje oczywiście na najmocniejszej wersji modelu drogowego, czyli 211-konnym wydaniu John Cooper Works. Parametry 1,6-litrowej, doładowanej jednostki napędowej głównie dzięki modyfikacjom elektroniki podniesiono do około 250 KM i 330 Nm (overboost). Napęd przekazywany jest na przód poprzez sekwencyjną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach oraz elektroniczny mechanizm różnicowy, a coupe jest w stanie przekroczyć 240 km/h.

Mini John Cooper Works Coupe Endurance

John Cooper Works Coupe Endurance, wyposażone w odpowiedni pakiet nadwoziowy oraz modyfikowane zawieszenie z podzespołami produkcji KW i układ hamulcowy, waży 965 kilogramów i zabiera na pokład 100 litrów paliwa. Trzydiesty dziewiąty ADAC Zurich 24h-Rennen już w ten weekend!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje