Aktualności
19.06.2011

Volkswagen Aqua Poduszkowiec dla ludu

Ludzkość sposobów na połączenie samochodu i łodzi znalazła już wiele, jednak tylko niektóre z nich aspirują do miana pojazdów, którymi można poruszać się na co dzień. Przyszłość tym samym pozostaje otwarta, a pomysłów na jej wypełnienie wcale nie brakuje. Jeden z nich to istniejący tylko na ekranie komputera projekt... poduszkowca marki Volkswagen!

Intrygująca koncepcja pod tytułem Aqua jest dziełem 21-letniej Yuhan Zhanga, absolwentki Uniwersytetu Xihua w Chinach. Pojazd zaprojektowano specjalnie z myślą o chińskich klientach, którzy muszą często stawiać czoła różnym warunkom terenowym, w tym mokrym. Stąd też pomysł na osobisty, wszędobylski poduszkowiec rozmiarów samochodu osobowego.

Volkswagen Aqua

Aquę miałoby napędzać kilka silników. Jeden napędzałby wiatrak, który wytwarzałby pod pojazdem poduszkę powietrzną o regulowanej wysokości, a pozostałe służyłyby do sterowania maszyną wzdłuż i wszerz i... udawania tylnych kół. Do kabiny kierowcy i pasażera można dostać się tylko w jeden sposób - poprzez właz umieszczony w tylnej części nadwozia, niczym w łodzi podwodnej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje