Aktualności
18.06.2011

Factory Five 818 Waga lekka

Amerykańskie Factory Five Racing, znane przede wszystkim z supercoupe GTM, które można nabyć jako gotowy pojazd albo złożyć samemu, buduje kolejny, zupełnie nowy pojazd, który wprowadzi firmę w nową erę. Pojazd o kryptonimie 818 powstanie na bazie mechanizmów Subaru i otrzyma nadwozie wyłonione na drodze konkursu.

Plebiscyt zorganizowany wspólnie z magazynem "Grassroots Motorsports" zgromadził kilkaset propozycji dla przyszłego, sportowego auta marki z silnikiem umieszczonym centralnie. Ze zgłoszonych prac wyróżniono kilka w kilku kategoriach, przyznano również trzy pierwsze miejsca, wiążące się z nagrodą pieniężną. Miejsce pierwsze i 5 tysięcy dolarów zdobył Nouphone Bansasi.

Factory Five 818

Nowy pojazd Factory Five będzie charakteryzował się rozstawem osi około 240 cm, masą własną tylko 818 kilogramów (1800 funtów), miejscem tylko dla dwojga, silnikiem umieszczonym centralnie i napędem przekazywanym na tył. Koszt zbudowania jednego egzemplarza nie ma przekraczać 15 tysięcy dolarów.

Factory Five 818

818 zostanie zbudowany na autorskiej ramie z wykorzystaniem rozłożonej na części pierwsze Imprezy WRX. Z dawcy ma być przejęte wszystko, co się da, przede wszystkim silnik, zawieszenie, układ hamulcowy, układ kierowniczy i obiegi chłodzenia oraz smarowania. Maszyna miałaby pojawić się w pełnej okazałości już w przyszłym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje