Aktualności
17.06.2011

Murray Batmobile Ja sem netoperek

Gordon Murray, ojciec legendarnego McLarena F1 i twórca elektrycznych maluchów T25 i T27, które mają zlikwidować problem zatłoczonych miast, popełnił kolejne, wiekopomne dzieło. Tym razem to maszyna z alternatywnej, mrocznej rzeczywistości. Mowa o służbowym pojeździe... Batmana, który narodził się w maju z1939 roku w jednej z serii detektywistycznych komiksów DC.

Genialny, pochodzący z RPA konstruktor oparł swoje najnowsze dzieło o doświadczenia z Formuły 1 oraz pomysł, iż coś podobnego mogłoby w niedalekiej przyszłości wyjechać legalnie na ulice. Maszynę zbudowano z zupełnie nowego typu włókna węglowego, które Murray nazywa "oddychającym", a do napędu miałyby służyć wodorowe ogniwa paliwowe i paczka litowo-jonowych baterii. Maszyna emituje jedynie wodę, a jej koła ozdobiono wstęgami LED'ów.

Murray Batmobile

Batmobil zaprojektowany przez Murray'a powstał specjalnie z myślą o scenicznym, pierwszym tego typu przedstawieniu pod tytułem "Batman Live". Premiera już 20 czerwca w Manchesterze, po którym na trasie zaplanowanej do połowy października znajduje się jeszcze dziewięć innych miast w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje