Aktualności
16.06.2011

Zenvo ST1 50S Odkrycie Ameryki

Duńskie Zenvo Automotive, które stoi za przeszło 1000-konnym supercoupe ST1, pojawi się już wkrótce na rynku USA. Ilość egzemplarzy auta przeznaczonych na tamtejszy rynek będzie ściśle ograniczona, a ich atrakcyjność znacznie podniesie specjalna edycja 50S. Egzotyk w tym wydaniu będzie limitowany do zaledwie trzech sztuk.

Standardowa wersja ST1, którą poznaliśmy w ostatnich dniach 2008 roku, napędzana jest podwójnie doładowanym, autorskim V8 o pojemności siedmiu litrów. Silnik korzysta z kompresora oraz turbiny, dzięki którym rozwija monumentalne 1104 KM i 1430 Nm! Napęd przekazywany jest na tył poprzez ręczną skrzynię o 6 przełożeniach (w opcji 7-stopniowa przekładnia F1 sterowana łopatkami przy kierownicy), a rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje trzy sekundy.

Zenvo ST1 50S

ST1 50S ma być oczywiście jeszcze mocniejszy i jeszcze szybszy. Maszyna powstała z inicjatywy Red Sea Distribution, jedynego, autoryzowanego dealera Zenvo w Ameryce Północnej, ma wydzielać 1250 KM i 1500 Nm (w standardzie przekładnia F1)! Każdy z egzemplarzy otrzyma m.in. specjalny lakier (Intense Red, Crystal White lub Mediterranean Blue), indywidualnie obszywane fotele, magnezowe felgi oraz szwajcarski zegarek Aspen Zenvo, warty 49 tysięcy dolarów.

Zenvo ST1 50S

Produkcja ST1 zaplanowana jest na piętnaście egzemplarzy. ST1 50S powstanie tylko w trzech, z których każdy będzie kosztował co najmniej 1,8 miliona dolarów... nie wliczając podatków. Obecnie to prawie 4,9 milionów PLN. Producent obejmuje samochód gwarancją, która przewiduje m.in. przylot do właściciela i samochodu w każdym miejscu na kuli ziemskiej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje