Aktualności
12.06.2011

Saab Nespresso Kawy smak

Saab sprawia w ostatnich tygodniach właścicielom same problemy. Fabryka ma problem z wznowieniem produkcji w normalnym tempie, Spyker popadł w problemy finansowe, z których uratowały go częściowo porozumienia z Rosjanami i Chińczykami, a wyjścia na prostą ciągle nie widać. Odłóżmy jednak zmartwienia na bok i zanurzmy się w wirtualnym świecie. Czeka w nim na nas koncept Nespresso.

Nespresso to dzieło Erica Leonga z uniwersytetu w Umei w Szwecji. Projekt powstał w ramach kursu sponsorowanego przez Saaba, którego celem było zaprojektowanie auta marki niedalekiej przyszłości, które łączyłoby się z... marką zupełnie nie związaną z motoryzacją. Leong wybrał Nespresso należące go szwajcarskiego koncernu Nestle.

Saab Nespresso

Saab Nespresso został pomyślany jako funkcjonalne, modularne auto o sportowym charakterze i wielu osobowościach. Jego nadwozie to połączenie coupe, hatchbacka i puck-up'a z odpowiednio dużą przestrzenią bagażową. W środku mieszczą się cztery osoby na osobnych fotelach, a dostęp do drugiego rzędu siedzeń ułatwia druga para połowicznych drzwi, wzorem Mazdy RX-8.

Saab Nespresso

Na tym oczywiście nie koniec. Nespresso mógłby pochwalić się również przezroczystym dachem z panelami słonecznymi, cyfrowymi felgami, które zmieniałyby swój wygląd i bliżej nieokreślonym, elektrycznym układem napędowym. W przypadku postoju koło domu w słoneczny dzień auto mogłoby służyć również jako... mała, mobilna elektrownia, zasilająca domowe urządzenia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje