Aktualności
09.06.2011

Mercedes-Benz 60 Years Unimog Ruszy Ziemię

Ciężarowa dywizja koncernu Mercedes-Benz świętuje 60-lecie przejęcia zakładów Unimoga i produkcji wielozadaniowych samochodów ciężarowych z napędem na cztery koła. Z tej wyjątkowej okazji przygotowano specjalny koncept wielkiego formatu, który pokazano podczas okolicznościowego spotkania w centrum klienta w fabryce oddziału w Wörth.

Pierwsze, prototypowe Unimogi powstały tuż po drugiej wojnie światowej z myślą o rolnictwie, a swoją nazwę zawdzięczały skrótowi od "Universal-Motor-Gerät", czyli "wielozadaniowy pojazd silnikowy". Produkcja maszyn ruszyła w 1947 roku, a cztery lata później firmę przejął Daimler-Benz. Dziś pojazdy Unimog wchodzą w skład oferty oddziału Mercedes-Benz Special Trucks, który wypuszcza również maszyny Econic i Zetros. Rocznicowy koncept bazuje na produkowanym seryjnie Unimogu U 5000.

Mercedes-Benz 60 Years Unimog

Futurystyczna wizja Unimoga przyszłości zatacza pełne koło w historii firmy - pojazd odznacza się otwartą kabiną, podobnie jak pierwszy pojazd z 1951 roku, powstały pod skrzydłami Daimlera, od czasów którego wprowadzono na rynek 26 linii modeli. Twórcy i zarząd firmy z entuzjazmem podpowiadają, iż projekt stanowi jednocześnie odpowiedź na pytanie jak mogą wyglądać nowe modele marki.

Mercedes-Benz 60 Years Unimog

Koncept, bazując na podwoziu U 5000, dziedziczy wszelkie zalety pojazdu seryjnego z napędem na wszystkie cztery koła i osiami portalowymi na czele, dzięki którym żadna przeszkoda terenowa nie jest mu straszna. Maszyna korzysta z 4-cylindrowego, wysokoprężnego silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa, doładowaniem, trzema zaworami na cylinder, pojemnością 4,8 litrów i mocą 218 KM. Moment obrotowy jednostki sięga 810 Nm.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje