Aktualności
04.06.2011

Audi R8 GT Spyder Napastliwa moc

Trzynaście miesięcy temu pokazano po raz pierwszy Audi R8 GT, czyli najlżejszą, najszybszą i najmocniejszą wersję przebojowego coupe R8. Model limitowany do zaledwie 333 sztuk sprzedał się na pniu, pozostawiając wielu chętnych z pustymi rękoma. Teraz przed nimi nowe wyzwanie - do wzięcia są trzysta trzydzieści trzy egzemplarze zupełnie nowego R8 GT Spyder.

Najszybszy roadster Audi bazuje na 525-konnym R8 Spyder 5.2 FSI Quattro, od którego jest znacznie mocniejszy i lżejszy. Kurację odchudzającą przeprowadzono m.in. dzięki nowym panelom nadwozia z włókien węglowych (spoiler z przodu i z tyłu, tylny zderzak), na których oszczędzono 5,5 kilogramów i nowym fotelom, które ważą aż 31,5 kilogramów mniej. W sumie R8 GT Spyder schudło o 85 kilogramów do 1,64 tony.

Audi R8 GT Spyder

Silnik zastosowany w Spyderze to jednostka identyczna z coupe R8 GT. Widlasta "dziesiątka" rozwija moc 560 KM i moment obrotowy 540 Nm, które przekazywane są stale na wszystkie cztery koła. Standardowo silnik współpracuje z 6-stopniową, zautomatyzowaną przekładnią R-Tronic (dwa tryby automatyczne i jeden manualny, sterowany łopatkami przy kierownicy lub dźwignią). Spyder rozwija 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i rozpędza się do 317 km/h.

Audi R8 GT Spyder

Wszystkie 333 egzemplarze R8 GT Spydera będą limitowane, a numer każdego znajdziemy w pierwszej kolejności na gałce dźwigni zmiany biegów. Na swoim rodzimym rynku najnowsze Audi będzie kosztować 207,8 tysięcy euro, czyli prawie 15 tysięcy więcej, niż wersja coupe. W przeliczeniu na złotówki według dzisiejszego kursu to przeszło 820 tysięcy PLN.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje