Aktualności
03.06.2011

Skoda Fabia RS 2000 Odrobina szaleństwa

Spotkanie GTI Meet nad jeziorem Wörthersee w Austrii, przyciągające wielbicieli koncernu VAG z całej Europy, odbywa się w tym roku już po raz trzydziesty. Z tej okazji premierami i wizjami przyszłości sypnął nie tylko Volkswagen, ale również inne, należące do niego marki. Na szczególną dozę szaleństwa pozwoliła sobie Skoda, która pod skrzydłami Niemców działa od blisko 20 lat.

Czeską fantazję ucieleśnia koncepcyjna Fabia RS 2000 - wyczynowy kabriolet oparty na... rajdowej Fabii S2000! Maszyna przyciąga wzrok poszerzonym nadwoziem, białymi felgami, czarnym grillem, wewnętrznym lusterkiem na wysokiej stopce oraz efektowną, nisko ściętą linią szyb pozbawionych ramek, która obniża się wraz z długością samochodu. Skoda zaplanowała RS 2000 jako pojazd dla czworga, w związku z czym zachowano nietypowe w przypadku kabrioletów dwie pary drzwi.

Skoda Fabia RS 2000

Twórcy nie chwalą się niestety danymi technicznymi RS 2000. Obecnie najmocniejszą, seryjną Fabią jest sportowa odmiana RS. Model przygotowany specjalnie z myślą o dynamicznej jeździe i wizytach na torze napędza 1,4-litrowy silnik TSI o mocy 180 KM i momencie 250 Nm, który pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 7,3 sekundy. Rajdowa Fabia S2000 korzysta z kolei z 20litrowego silnika o mocy 270 KM i momencie 250 Nm oraz z napędu na wszystkie koła.

Skoda Fabia RS 2000

Winfried Vahland, prezes Skody, wyjaśnia powstanie stylistycznego konceptu w słowach: "Zlot GTI-Treffen przez fanów mocnych silników i sportowej stylizacji słusznie jest nazywany mekką stuningowanych samochodów. Każdy, kto choć raz tutaj przyjedzie, powraca w następnych latach. Jubileuszowy rok 2011 to wspaniała okazja do tego, by zaprezentować nasze sportowe samochody i upewnić się, że każdy wie, że Skoda w tym zakresie ma wiele do zaoferowania.".

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje