Aktualności
03.06.2011

Volkwagen Golf R Cabriolet Skrywana natura

W dniu wczorajszym nad austriacki jeziorem Wörthersee rozpoczął się coroczny zlot pod tytułem GTI Meet, skupiający wszystkich wielbicieli samochodów z koncernu Volkswagena i tuningu tychże. Tradycją ostatnich lat jest prezentowanie tu nowych, specjalnych modeli i konceptów. W tej ostatniej grupie znalazł się w tym roku najmocniejszy kabriolet na bazie Golfa w historii marki VW.

Tym wiekopomnym dziełem niemieckiej myśli technicznej jest odsłonięta wersja Golfa R. Poza brakiem dachu auto wyróżnia się obniżonym o 25 milimetrów zawieszeniem, błękitnymi zaciskami hamulców, 17-calowymi tarczami hamulcowymi, 19-calowymi felgami Talladega, kubełkowymi fotelami powleczonymi błękitną, karbonową skórą i szarą tapicerką ze skóry Nappa.

Volkwagen Golf R Cabriolet

Golf R Cabriolet korzysta z tego samego silnika, co produkowana seryjnie zamknięta wersja. Mowa o 2-litrowym, doładowanym TSI o mocy 270 koni mechanicznych i momencie obrotowym 350 niutonometrów. Takie parametry gwarantują sprint od zera do 100 km/h w niespełna sześć sekund i prędkość maksymalną sięgającą 250 km/h.

Volkwagen Golf R Cabriolet

Obok odkrytego Golfa R w Austrii prezentowany jest również koncept odkrytego Golfa GTI. Pojazd idzie tą samą drogą, wyróżniając się malowaniem nadwozia, tapicerką i okolicznościowymi obręczami kół. Pod jego maską pracuje ten sam silnik, który zasila zamkniętego Golfa GTI - dwulitrowy motor o mocy 210 KM, która przekazywana jest tylko na przednią oś.

Volkwagen Golf GTI Cabriolet

Volkswagen, poza konceptami osłoniętych Gofów, prezentuje nad Wörthersee również dwie sztuki specjalnie wykończonych Golfów R, premierowego Golfa GTI Edition 35 oraz modele historyczne: Golfa GTI Edition 30, Golfa GTI Edition 20, wyścigowego Golf GTI 16S i pierwszą generację Golfa GTI. Impreza potrwa do czwartego czerwca włącznie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje