Aktualności
30.05.2011

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster Harmonia zmysłów

Po blisko dwudziestu miesiącach od debiutu skrzydlatego coupe SLS opracowanego autonomicznie w oddziale Mercedes-AMG, możemy oglądać wersję roadster. Samochód będzie produkowany w największej fabryce Mercedes-Benza w Sindelfingen, do sprzedaży wejdzie już w przyszłym miesiącu, a u naszych zachodnich sąsiadów będzie kosztował w przeliczeniu ponad ¾ miliona złotych.

Roadster z oczywistych względów jest nielotem, jego aluminiowe cielsko waży o 40 kilogramów więcej, niż coupe, a pod maską znajdziemy dobrze znane V8 z suchą miską olejową, produkujące 571 KM i 650 Nm i współpracujące z 7-stopniową przekładnią AMG Speedshift z podwójnym sprzęgłem. Auto wyposażono w miękki dach, który otwiera i składa się w 11 sekund i może być uruchamiany w ruchu przy prędkości do 50 km/h.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster

Nowością na pokładzie roadstera jest centrum telemetryczne AMG Performance Media, które pozwala na żywo monitorować najważniejsze parametry samochodu i kontrolować czasy przejazdów okrążeń na torach wyścigowych. Maszyna ważąca łącznie 1660 kilogramów (2,9 kg/KM) ma rozwijać prędkość 100 km/h w 3,8 sekundy i rozpędzać się do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej 317 km/h. Średni apetyt w mieszanym trybie NEDC ma sięgać 13,2 l/100 km.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster

SLS AMG Roadster trafi do salonów sprzedaży jesienią, a zamówienia w Niemczech będzie można składać już od pierwszego czerwca. Model dostępny będzie w dziewięciu kolorach nadwozia, ośmiu kolorach nadwozia oraz trzech kolorach dachu, dzięki któremu pojemność bagażnika ze 176 litrów w coupe spadła to... 173 litrów w roadsterze. Ceny auta w Niemczech wraz podatkiem VAT w wysokości 19% będą startować od 195,2 tysięcy euro (obecnie ponad 776k PLN). W Polsce przekroczą zapewne 0,9 miliona złotych (coupe kosztuje 860k PLN, czyli o prawie jedną piątą więcej, niż w Niemczech).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje