Aktualności
29.05.2011

Maserati GT Garbin Powiew lata

W najbliższych miesiącach i latach czeka nas multum nowości w ofercie Maserati: od następcy Quattroporte, poprzez zupełnie nową, mniejszą limuzynę z V6 od Chryslera i V8 od Ferrari, aż po domniemanego klona Alfy Romeo 4C. A to wszystko porusza wyobraźnię, czego efekty są szczególnie interesujące w przypadku młodych talentów szlifowanych na uczelniach wzornictwa. Oto jeden z nich - wirtualny GT Kabin.

Za projektem luksusowego coupe Maserati niedalekiej przyszłości stoją Jaime Cervantes z Meksyku, Andrea Coccia z Włoch oraz Chetan Rajput z Indii, absolwenci Politecnico di Milano. Cała trójka brała udział w kursie projektowania samochodów sponsorowanym przez grupę Fiata, a GT Garbin inspirowała przede wszystkim modelem Ghibli produkowanym w latach 1967-1973. "Garbin" to nazwa jednego z letnich wiatrów wiejących we Włoszech.

Maserati GT Garbin

Poza odwołaniami do historycznych modeli Maserati twórcy posunęli się również do przemycenia akcentów inspirowanych zeszłoroczną kolekcją Privé od Armani'ego oraz budynkiem teatru i opery w Walencji, zaprojektowanym przez Santiago Calatrava. Oba przypadki uwidaczniają się w zastosowanych materiałach i przenikających powierzchniach, rzucających głębokie cienie.

Maserati GT Garbin

W projekcie trójki absolwentów z Mediolanu, który obejmuje kompletne nadwozie i wnętrze samochodu, zabrakło jedynie pomysłu na układ napędowy, na temat którego twórcy dyplomatycznie milczą. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło - przy tej okazji możemy wytężyć własną wyobraźnię.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje