Aktualności
24.05.2011

Endora SC-1 Indywidualny plan działania

Corvette jako baza dla nowych projektów, które odznaczają się przede wszystkim całkowicie zmienionym nadwoziem, ma się coraz lepiej. Po kwietniowej premierze coupe od włoskiego Soleil Motors czas na ruch Niemców. Do akcji wkracza monachijskie Endora Motors, które chce produkować muscle cara dla indywidualistów.

Coupe oznaczone jako SC-1 inspirowane było konceptami z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, stąd liczne, ale nie nachalne akcenty retro, które połączono z jak najbardziej współczesnym oświetleniem mającym być wykonanym niemal w całości z LED'ów. Bazą technologiczną dla auta będzie szósta generacja Chevroleta Corvette we wszelkich możliwych konfiguracjach.

Endora SC-1

W podstawowej wersji coupe ma dysponować 6,2-litrowym V8 o mocy 437 KM i momencie obrotowym 574 Nm. Drugi krok to 7-litrowe V8 produkujące 512 KM i 637 Nm. Ofertę zamknie doładowana wersja z V8 o pojemności 6,2 litrów, mocy 647 KM i momencie obrotowym 818 Nm. W każdym przypadku napęd będzie przekazywany na tył poprzez standardową, ręczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach (dla najmniejszego V8 można wybrać automat z łopatkami).

Endora SC-1

Endora SC-1, której spaliny będą wydalane otworami wychodzącymi tuż przed łukami tylnych nadkoli, promowana jest na chwilę obecną jedynie komputerowymi wizualizacjami. Nie wiadomo jeszcze ile tak daleko idąca konwersja Corvette miałaby kosztować ani kiedy mielibyśmy zobaczyć pierwszy egzemplarz na własne oczy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje