Aktualności
22.05.2011

Mercedes-Benz Aria Echo przyszłości

Maybach może pochwalić się obecnie wielkim coupe budowanym z pełnym poparciem przez firmę Xenatec, AMG skrzydlatym coupe SLS o tembrze kruszącym góry, a Mercedes-Benz wielkimi planami tyczącymi się samochodów elektrycznych, które celują również w spadkobiercę 300 SL. Łącząc to wszystko w całość i przenosząc się jakieś dwadzieścia lat w przyszłość otrzymamy koncepcyjny model Aria.

Projekt, o którym mowa istnieje jedynie na ekranie komputera. Jego twórcą jest 23-letni Slavche Tanevski z Macedonii, który studiuje na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Monachium. Koncepcyjny pojazd powstały w ramach pracy dyplomowej inspirowany był instrumentami muzycznymi oraz... zachowaniem włosów na wietrze i butelką Coca-Coli. Tanevski osadził swoje dzieło w roku 2030.

Mercedes-Benz Aria

Arię nakreślono w Mercedes-Benz Design Studio pod nadzorem stylistów koncernu. Skrzydlatą maszynę miałyby napędzać silniki elektryczne umieszczone w każdym z kół. Wystrój wnętrza osadzono wzdłuż pajęczyny kręgosłupa, która miałaby umożliwiać łatwą i szybką zmianę aranżacji, a nawet wymianę całego wnętrza. W przestrzennym środku mieściłyby się cztery osoby.

Mercedes-Benz Aria

Ponadczasowa Aria, gdyby powstała w rzeczywistości, byłaby zbudowana z aluminium i stopów miedzi. Wnętrze wypełniałaby skóra i czarne, fortepianowe powierzchnie, a cała podłoga byłaby wykonana z drewna. Większych fanaberii nie przewidziano.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje