Aktualności
21.05.2011

BMW 328 Hommage Kamień węgielny

Model 328, który z wielkim powodzeniem budował w latach trzydziestych ubiegłego stulecia tożsamość marki BMW, świętuje w tym roku swoje 75 urodziny. Sukcesy sportowej maszyny na drogach publicznych jak i trasach wyścigów, przede wszystkim legendarnego Mille Miglia, przypomina dzisiaj koncept 328 Hommage, który na żywo można oglądać podczas konkursu elegancji Villa d'Este nad jeziorem Como.

328 Hommage powstał pod wpływem wyścigowych wcieleń 328 z 328 Touring Coupe na czele, do którego należy rekord średniej prędkości przejazdu trasy Mille Miglia jak i wygrana historycznej edycji wyścigu w ubiegłym roku. Koncept zaprojektowano jednak jako dwuosobowy roadster z poświęceniem największej uwagi na utrzymanie jak najniższej masy własnej. Drogą do celu 780 kilogramów były przede wszystkim włókna węglowe.

BMW 328 Hommage

W środku w formie dwóch stoperów znajdziemy iPhone'y, które można zabrać ze sobą do domu. Obiecująca wiele sylwetka 328 XXI-wieku skrywa 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik benzynowy, na temat którego producent niestety milczy. BMW nie chwali się także osiągami modelu, ani nie zdradza żadnych innych szczegółów natury technicznej.

BMW 328 Hommage

328 Hommage to jedna z gwiazd Concorso d'Eleganza Villa d'Este, któremu patronuje BMW. Obok konceptu pojawi się oczywiście również oryginalny roadster 328. Impreza wypełni cały, rozpoczynający się właśnie weekend, a w jej trakcie zadebiutuje między innymi zupełnie nowy Aston Martin V12 zaprojektowany w studiu Zagato i wyjątkowe Ferrari Superamerica 45 powstałe w oddziale Ferrari Design.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje