Aktualności
19.05.2011

Ferrari Superamerica 45 Szafirowa rocznica

Kolejne, wyjątkowe Ferrari, zapowiadane przed kilkunastoma dniami przez koncern BMW, który patronuje konkursowi elegancji Villa d'Este, jest już faktem. Maszyna powstała na specjalne zamówienie jednego z najbardziej zasłużonych klientów włoskiej marki to wariacja na temat roadstera SA Aperta. Jedyny w swoim rodzaju pojazd nazwano Superamerica 45.

Roadster, w którym dominuje specjalny odcień błękitu Blu Antille, powstał na zamówienie Petera Kalikowa. Milioner, który działa w nieruchomościach, jeździ samochodami Ferrari już od 45 lat, a od pięciu lat posiada w swojej kolekcji między innymi unikatowe coupe 612 Kappa. Superamerica 45 składa hołd innemu modelowi ze stajni milionera - otwartemu 400 Superamerica z 1961 roku, z którym dzieli kolor nadwozia.

Ferrari Superamerica 45

Superamericę 45 wyróżniają przede wszystkim delate, m.in. nowe felgi z błękitnymi ramionami, ukształtowanie przedniej części nadwozia, otworów w karoserii oraz błękitne, karbonowe dodatki we wnętrzu. Największa nowość to fakt, iż auto wyposażono w twardy dach z włókien węglowych obracany wraz z tylną szybą wzorem 575M Superamerica (Aperta miała tylko awaryjne, miękkie nakrycie zakładane ręcznie). W przeciwieństwie do poprzednich specjałów Ferrari, których zupełnie nowe nadwozia zaprojektowały zewnętrzne firmy, SA45 powstała w całości w Ferrari Design.

Ferrari Superamerica 45

Ferrari Superamerica 45, dysponujące 670-konnym V12 o pojemności sześciu litrów i momencie obrotowym 620 Nm, zadebiutuje już w ten weekend podczas konkursu elegancji Villa d'Este. Pojazd pojawi się w kategorii "Concept Cars & Prototypes", w której wśród kilkunastu okazów zobaczymy między innymi wyścigowe Ferrari P4/5 w barwach Scuderia Cameron Glickenhaus.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje