Aktualności
18.05.2011

Oakley Aventador LP760-2 Full of zasadzkas

Mimo, iż na ulice nie wyjechały jeszcze pierwsze, przeznaczone dla klientów sztuki najnowszego modelu Lamborghini, wyścig w tuningu włoskiej bestii można uznać już oficjalnie za rozpoczęty. Pierwszą firmą, która zapowiada pełny pakiet modyfikacji dla kosmicznego Aventadora LP700-4 jest brytyjskie Oakley Design. Poznajcie Aventadora LP760-2.

Nazwa projektu zdradza wszystko, co najważniejsze... prawie. Tuner zamierza pozbawić Lamborghini napędu na wszystkie cztery koła, oszczędzając około 85 kilogramów oraz podnieść znacząco parametry silnika (nowy wydech, przeprogramowane ECU, airbox, kolektory). Tu jednak zasadzka - wynikające z nazwy 760 koni wyrażono w jednostkach angielskich, co oznacza, iż w rzeczywistości LP760-2 będzie dysponował mocą prawie 771 KM! Moment obrotowy ma skoczyć z 690 do 745 Nm.

Oakley Aventador LP760-2

Obniżka masy wynikająca z amputacji przedniego mechanizmu różnicowego i zbędnych elementów zawieszenia to nie wszystko. Nowy, tytanowy wydech ma być w sumie o 30 kilogramów lżejszy, a kolejne 4 kilogramy ubędą wraz z wymianą każdej felgi. W sumie Aventador miałby schudnąć w rękach Oakley Design z fabrycznych 1575 do zaledwie 1444 kilogramów! Stosunek mocy do masy spadłby z 2,25 do zaledwie 1,87! To prawie tyle samo, co w koncepcie Sesto Elemento, który według niepotwierdzonych oficjalnie doniesień miałby pojawić się w krótkiej, torowej serii liczącej 10-20 sztuk już jesienią.

Oakley Aventador LP760-2

Obok modyfikacji technicznych tuner zaoferuje również szersze ogumienie, karbonowy pakiet nadwoziowy i kilka rozwiązań nowej aranżacji zawieszenia. Kompletny Aventador LP760-2 ma powstać w zaledwie pięciu egzemplarzach, z których trzy już sprzedano. Dla pozostałych klientów Oakley Design będzie miało przygotowane poszczególne komponenty w samodzielnych paczkach. Prace nad modelem ciągle trwają.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje