Aktualności
17.05.2011

Volkswagen Golf GTI Edition 35 Rocznica mniej okrągła

Golf GTI obchodzi w tym roku swoje trzydzieste piąte urodziny. Mimo, iż rocznica ta nie wydaje się szczególnie okrągła w Volkswagenie są innego zdania - z jej okazji przygotowano edycję specjalną, która zadebiutuje przed wielką publicznością już w przyszłym miesiącu, a którą można zamawiać już teraz. Oto rocznicowy Golf GTI Edition 35.

Edition 35, obok smaczków stylistycznych jak nowy zderzak z przodu, wszędobylskie logotypy "35", breloczek do kluczyka czy efektowne felgi, będzie wyróżniał się przede wszystkim mocą silnika. Obecny Golf GTI to 2-litrowy silnik TSI o mocy 210 koni mechanicznych. Edition 35 ma ich 235. Niestety producent nie zdarza jeszcze jak sobie radzą z nosicielem.

Volkswagen Golf GTI Edition 35

Rocznicowy model zadebiutuje w jednynym, właściwym miejscu podczas jedynej, właściwej imprezy - GTI Meet nad jeziorem Wörthersee w Austrii w dniach 1-4 czerwca, gdzie pojawią się też Edition 20 i Edition 30. Zamawiać Edition 35 można już teraz, a w niemieckich salonach auto pojawi się w połowie czerwca. Cena startowa: ponad 30,4 tysiące euro (obecnie blisko 120 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje