Aktualności
16.05.2011

Volkswagen Polo R WRC Nowe wyzwanie

Do serii World Rally Championship, w której od 2004 roku niepodzielnie króluje Sebastien Loeb i Citroen, już wkrótce dołączy zupełnie nowy producent. W klasie WRC, obok Citroena, Forda i debiutującego w tym roku Mini, pojawi się Volkswagen, który zgarnął pierwsze miejsca w ostatnich trzech edycjach Rajdu Dakar. Pierwszym WRC w historii marki będzie Polo R.

Rajdówka Volkswagena, bazująca na obecnej generacji Polo, która zadebiutowała w maju dwa lata temu, będzie wyposażona w 1,6-litrowy, doładowany silnik TSI i napęd na wszystkie cztery koła. Samochód będzie dysponował mocą blisko 300 koni mechanicznych. Polo R WRC wystartuje w fabrycznych barwach ekipy Volkswagen Motorsport, która przewiduje debiut na sezon 2013.

Volkswagen Polo R WRC

Przygoda Volkswagena z rajdowymi mistrzostwami świata największe owoce dała w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Największym sukcesem było zdobycie w 1986 roku przez Kennetha Erikssona mistrzowskiego tytułu w nowo powstałej Grupie A. Szwed prowadził Golfa GTI 16V, na którym udało mu się w sezonie 1987 wygrać zaliczany do serii WRC afrykański Rajd Wybrzeża Kości Słoniowej (Cote d'Ivoire).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje