Aktualności
12.05.2011

Novitec GranCabrio Moc uwodzenia

Do obowiązków niemieckiego zakładu Novitec, podzielonego na klika działów, specjalizujących się w konkretnych markach, należy tuning pojazdów rodem z Niemiec oraz Włoch. Tą drugą grupą zajmuje się między innymi ekipa Novitec Tridente, której specjalność to modele Maserati. Jej najnowsze dzieło to ostrzejsza wersja uwodzicielskiego GranCabrio.

Zgodnie z wszelkimi prawidłami zestaw modyfikacji dla włoskiego kabrioletu zawiera karbonowy body kit (w skład którego wchodzą m.in. progi i ospoilerowanie), nowe felgi w rozmiarze 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu, nowy wydech z nowymi końcówkami oraz paczkę nowych elementów zawieszenia, przygotowaną przez firmę KW.

Novitec GranCabrio

Oczywiście nieco zmieniło się również pod maską. Dzięki sprężarce, intercoolerowi, wydechowi oraz przeprogramowanemu ECU 4,7-litrowe V8 z GranCabrio rozwija teraz 590 KM i 572 Nm, czyli aż o 150 KM i przeszło 80 Nm więcej, niż seryjnie. Po takim zastrzyku mocy samochód rozwija 100 km/h w 4,5 sekundy i rozpędza się do 301 km/h.

Novitec GranCabrio

Novitec Tridente za cały pakiet modyfikacji życzy sobie około 20 tysięcy euro, czyli prawie 80 tysięcy złotych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na swoje Maserati wydać jeszcze więcej - tuner otwarty jest na wszelkie propozycje, szczególnie jeśli chodzi o kolejne modyfikacje nadwozia i wnętrza.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje