Aktualności
06.05.2011

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster Ostatnie testy

Od premiery drugiego, opracowanego samodzielnie przez AMG modelu dzielą nas już tylko nieco ponad cztery miesiące. Będzie nim otwarty SLS AMG, który wyrzeknie się twardego dachu i skrzydeł na rzecz wiatru we włosach i składanego, miękkiego zadaszenia. Producent nie zdradza jeszcze ostatecznej formy auta, ale już teraz częstuje nas podstawowymi faktami i fotografiami zamaskowanych prototypów.

Prace nad roadsterem prowadzono równolegle do coupe, ale zanim pojazd stanął na własnych kołach został najpierw opracowany w formie cyfrowej. Po pozbyciu się dachu konieczne było wzmocnienie konstrukcji auta - dodatkowe elementy, poprawiające jego wytrzymałość i sztywność znalazły się w przedziałach bocznych, tunelu środkowym, ramie przedniej szyby, przekroju deski rozdzielczej oraz w przedziale między miejscem składania dachu, a bagażnikiem. W sumie kadłub nadwozia waży w roadsterze 243 kilogramy, czyli 2 kilogramy więcej, niż w coupe.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster

Miękki, elektrycznie składany i rozkładany dach będzie mógł wkraczać lub wycofywać się z akcji przy prędkościach do 50 km/h w czasie tylko 11 sekund (testy obejmują 20 tysięcy cykli składania i rozkładania na postoju oraz 2,5 tysiąca cykli w ruchu w każdych warunkach pogodowych). Prędkość maksymalna SLS AMG Roadstera będzie elektronicznie ograniczona do 317 km/h. Zachowanie otwartego auta przy tak wielkich prędkościach testowano m.in. na torze Nardo we Włoszech i Idiada w Hiszpanii. Specjalna, chowana tylna szyba działa jednocześnie jako osłona przez zawirowaniami powietrza i wiatrem, a także jako bariera akustyczna, wzmacniająca wrażenia z obcowania z 250-watowym subwooferem, wchodzącym w skład sprzętu grającego marki Bang & Olufsen.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster

SLS AMG Roadster, który w niewielkim maskowaniu przechodzi ostatnie stadium testowe, zostanie pokazany szerokiej widowni już jesienią. Nowy model z trójramienną gwiazdą na masce, napędzany 6,2-litrowym, 571-konnym V8, zadebiutuje trzynastego września na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem. Wkrótce po premierze samochód trafi do salonów sprzedaży.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje