Aktualności
02.05.2011

Geiger Camaro SS Zielona bestia

Niemieckie Geiger Cars od przeszło dwóch lat oferuje modyfikacje dla całej linii współczesnych pony car'ów, począwszy od Forda Mustanga, poprzez Dodge'a Challendera i kończąc na Chevrolecie Camaro. Jedna z najnowszych propozycji tunera to kolejny zestaw dla Camaro w specyfikacji Super Sport, ponad którą stoi tylko blisko 560-konne Camaro ZL1.

Fabryczne Camaro SS wyposażone jest w 6,2-litrowe V8 serii LS3 o mocy 432 KM i momencie obrotowym 569 Nm, które współpracuje z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Od Geigera, oprócz wściekle zielonego malowania, Camaro SS dostaje kompresor, nowy wydech, przeprogramowane ECU, 22-calowe felgi, nowe elementy zawieszenia od KW, body kit oraz nowy system nagłaśniający z europejską nawigacją.

Geiger Camaro SS

W rezultacie powyższych modyfikacji Camaro SS może pochwalić się mocą 564 koni mechanicznych i momentem obrotowym 662 niutonometrów, stawiającym pojazd na równi z fabrycznym ZL1. Coupe rozpędza się do 100 km/h w czasie 4,2 sekund, czyli o 0,7 sekundy której, niż normalnie. Prędkość maksymalna wzrosła do 305 km/h.

Geiger Camaro SS

Zielona bestia dostępna jest w monachijskim Geiger Cars od zaraz. Kompletny pojazd wyceniono na osiemdziesiąt osiem tysięcy euro, co oznacza wydatek co najmniej trzystu pięćdziesięciu tysięcy złotych. Tuner trudni się również samym importem Camaro oraz dziesiątek modeli innych marek z USA.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje