Aktualności
28.04.2011

Donkervoort D8 24H Świadek sukcesu

W styczniu ubiegłego roku holenderskie Donkervoort Automobielen świętowało zwycięstwo w klasie GT4 w 24-godzinnym wyścigu na Dubai Autodrome w Dubaju, osiągnięte dzięki wyścigowemu modelowi D8. W tym roku firma przypomniała o swoim sukcesie na wystawie AutoRAI w Amsterdamie specjalną edycją cywilnego D8, którą oznaczono prostym, ale wymownym "24H".

D8 24H będzie odróżniał się od zwykłych wersji przede wszystkim kompozytowymi dodatkami z włókien węglowych, m.in. dodatkowym ospoilerowaniem i fotelami, cyfrową deską rozdzielczą, tabliczkami znamionowymi z numerem egzemplarza, poprawionym bezpieczeństwem dzięki wzmocnieniu konstrukcji i jej zwiększoną wytrzymałością na skręcanie.

Donkervoort D8 24H

D8 24H będzie występował zarówno w specyfikacji roadstera D8 270 jak i zrestylizowanego coupe D8 GT. Oba auta korzystają z doładowanego silnika Audi o pojemności 1,8 lirów. Wariant pierwszy dysponuje mocą 270 koni mechanicznych i rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy. Donkervoort D8 24H zostanie wyprodukowany tylko w dziesięciu egzemplarzach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje